Nowe zasady programu „Rodzina 500+”

Od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze przysługuje matce albo ojcu, albo opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu albo opiekunowi prawnemu dziecka w kwocie 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca 2019 r. wyłącznie w wersji elektronicznej, natomiast wnioski w formie papierowej można składać osobiście, w siedzibie GOPS w okresie od 1 sierpnia 2019 r., od poniedziałku do czwartku w godz. od 7.30 do 15.30 (w piątek wnioski nie będą przyjmowane- dzień wewnętrzny).

Wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy Murowanej www.gops.lipnicamurowana.pl (w zakładce dokumenty do pobrania). Wnioski w wersji papierowej będą dostępne w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej od dnia 15 lipca 2019 r.

Zachęcamy do składania wniosków w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemów bankowych (wykaz banków umożliwiających składanie wniosków elektronicznych w zakładce świadczenie wychowawcze „500+”), platformy PUE ZUS, portalu Emp@tia od 1 lipca 2019 r.                  

UWAGA !!!!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy Murowanej zwraca się z prośbą do osób, które będą ubiegały się o świadczenia 500+ oraz 300+, o założenie adresu poczty elektronicznej e-mail, celem przesłania wnioskodawcy informacji o przyznaniu świadczenia, gdyż w powyższych sprawach nie będą wydawane decyzje przyznające świadczenie.